Najważniejsze informacje ze spotkania z rodzicami dzieci, które od 1.09.2015 r. będą uczniami klasy pierwszej.

Informuję, że:

1. Od 1 września 2015 roku w naszej szkole będą utworzone trzy oddział klasy pierwszej. b
  2. Wychowawcami pierwszych będą:
  • p. Izabela Ziółkowska
  • p. Violetta Boczar
  • p. Ewa Wiśniowska
  1. Przydział do klas pierwszych:
  • I a - młodsze sześciolatki
  • I b - starsze sześciolatki i najmłodsze - "grudniowe" siedmiolatki
  • I c - pozostałe siedmiolatki
  1. Wszystkie klasy pierwsze w I półroczu będą chodziły na pierwszą (poranną) zmianę. W II półroczu będą chodziły na II zmianę.
  2. Autobus szkolny dowozi i odwozi uczniów przed i po I zmianie, jak i przed i po II zmianie. Dokładny rozkład jazdy autobusu będzie podany 1 września.
  3. Świetlica szkolna jest czynna w dni nauki szkolnej od 6:45 do 17:00.
  4. 1 września należy zgłosić wychowawcy, w jaki sposób dziecko będzie wracało do domu: czy będzie odbierane przez rodziców lub wyznaczone osoby, czy będzie wracało autobusem – o której godzinie, czy będzie korzystało ze świetlicy, czy będzie jadło obiad w stołówce szkolnej.
  5. Jeśli dziecko będzie korzystało ze świetlicy to należy je do niej zapisać u wychowawców świetlicy, którzy będą dyżurować 1.09.2015 r. w sali nr 17 na parterze.
  6. Jeżeli dziecko będzie korzystało ze stołówki szkolnej należy zapisać dziecko na obiady - w Gimnazjum u intendenta (pomieszczenie na I piętrze obok sali 111). Opłaty za obiady również należy dokonywać w Gimnazjum.
  7. Podręczniki do klasy pierwszej są bezpłatne, zakupuje je szkoła. Poza podręcznikiem do religii, który muszą zakupić rodzice – jeżeli dziecko będzie uczęszczało na lekcje katechezy:

Tytuł Podręcznika: „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” – podręcznik + zeszyt ucznia religia klasa I, wyd. WAM – nowa podstawa programowa

1. Podstawowym językiem obcym obowiązującym w naszej szkole jest język angielski - podręcznik do j. angielskiego do klasy pierwszej też jest bezpłatny.
  2. W naszej szkole na korytarzu szkolnym są szafki ubraniowe zamykane na kluczyki. Na początku roku szkolnego wychowawcy przydzielają uczniom konkretne szafki i przekazują dzieciom kluczyki do nich. Prosimy o dopilnowanie, aby dzieci nosiły kluczyki do szafek.
  3. W salach lekcyjnych dzieci również będą miały przydzielone szafki, w których będą mogły zostawiać przybory szkolne oraz podręczniki.
  4. W naszej placówce pracują specjaliści: pedagog, psycholog, logopeda, nauczyciele rewalidacji. Jeżeli dziecko ma opinię lub orzeczenie z poradni to prosimy o jak najszybsze przekazanie jej wychowawcy - pomoże nam to zaplanować i zorganizować pomoc psychologiczno - pedagogiczną.
  5. Dodatkowe zajęcia obowiązkowe dla całej klasy:
  • W I półroczu - zajęcia muzyczne
  • W II półroczu - zajęcia plastyczne.
  1. Organizowane są również koła zainteresowań (dla chętnych dzieci) oraz zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze (dla dzieci, które potrzebują dodatkowego wsparcia). Zajęcia te prowadzi wychowawca kasy.
  2. Ponadto dzieci mogą uczestniczyć w odpłatnych zajęciach judo oraz odpłatnych treningach piłki nożnej organizowanych na terenie szkoły.
  3. W naszej szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny. Loginy oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące dziennika elektronicznego zostaną przekazane na pierwszym, wrześniowym zebraniu.
  4. Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania szkoły lub klasy są zamieszczane na stronie internetowej szkoły (www.spczernica.szkolnastrona.pl) lub przekazywane poprzez komunikator dziennika elektronicznego.

Jesteśmy placówką otwartą na współpracę z rodzicami. Zachęcam Państwa do rozwiązywania wszelkich problemów z pomocą wychowawców, pedagoga, psychologa czy dyrektora.

w zastępstwie
Dyrektora