Czernicki Kołowrotek

W dniu 16.11.2015 r., w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czernicy odbyło się "Pierwsze spotkanie z zabawą i piosenką", zorganizowane przez Radę Rodziców oraz Dyrekcję Zespołu Szkolno - Przedszkolnego. Podczas koncertu wystąpili Alina Zwoźniak i Maciej Tuz z programem " Kolorowy Music Show". W rytmie muzyki bawiły się dzieci, rodzice, nauczyciele i przybyli goście.

Wystąpił również Janusz Cedro- jeden z naszych rodziców i znany wrocławski wokalista od 10 lat związany z Gminą Czernica a od 2005 roku mieszkaniec Gajkowa. Na program " Piosenki dla Małych i Dużych "składały się piosenki dla dzieci: " Panie Janie " , " Ach spij kochanie", było coś dla dorosłych m.in. " Nikt na świecie nie wie " Czerwonych Gitar, czy "Płonie stodoła" Czesława Niemena. Na gitarze elektrycznej Januszowi Cedro towarzyszył

Janusz Brzozowski znany wrocławski gitarzysta jazzowy, od 2007r. mieszkaniec Kamieńca Wrocławskiego. Dzieci zabawiał również znany wrocławski Mim Józef Markocki, który wystąpił jako Clown Szoko – Koko na szczudłach. Na finał wszyscy wykonawcy wraz z uczestnikami spotkania zaśpiewali piosenkę - "Wsiąść do pociągu byle jakiego".
W trakcie koncertu  czynna była  również kawiarenka w której do nabycia były pyszne ciasta , napoje zimne i gorące, popcorn,  tosty, serwowane przez mamy z naszej placówki.
Impreza ta wymagała wielu przygotowań i zaangażowania wielu osób - uczniów , Rodziców i Nauczycieli.
Szczególne podziękowania kierujemy  do   wszystkich Sponsorów, którzy  pomogli nam w organizacji tej wspaniałej  imprezy .

Nasze spotkanie z zabawą i piosenką  zostało opisane  dnia 20 listopada 2015r.  w Gazecie Wrocławskiej.

PRR A. Marczak,

M. Hadrych